Mahmoud Sajjadi/ دی ۱۰, ۱۳۹۶/ خبر, فناوری/ 0 comments

واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۷ آنچنان که انتظار می رفت امیدوار کننده نبود. Oculus امیدوار است که افراد بیشتری را با VR آشنا کند تنها با یک هدست مستقل که در سال آینده ۲۰۰ دلار هزینه داشته باشد.  واقعیت مختلط بسیار جالب است که در آن می خواهد با استفاده از اشیاء مجازی و تجربیات با دنیای واقعی، بسیاری از مشکلات VR حل شود و امکانات مختلف ارائه گردد. سال ۲۰۱۷ پیشرفت بیشتری در زمینه به ارمغان آمد.

قابلیت های آیفون با AR خیلی بیشتر از Pokemon Go در محیط های واقعی نیست، اما آرام آرام سنسورهایی اضافه شده اپل که قابلیت های تلفن را بهبود می بخشد. مهمترین بخش آن این است که برنامه های کاربردی توسعه دهندگان در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در حال حاضر، ما فقط می توانیم انتظار داشته باشیم که برخی برنامه های بازسازی اولیه و ابزارهای کوچک اما مفید مانند نوار اندازه گیری AR را ببینیم. همچنین گزارشاتی وجود دارد که اپل قصد دارد هدست AR خود را در سال ۲۰۱۹ وارد بازار کند.

مایکروسافت همچنان به آرامی با کار بر روی HoloLens، هدست واقعیت مخلوط خود، کار می کند. توسعه دهندگان به صورت پراکنده ای از نمایش های خیره کننده ای که توسط Super Mario، Lemmings و Portal الهام گرفته بودند. مایکروسافت همچنین برخی از گام های کوچک را برای خط تولید از هدست ارزان قیمت اما چشمگیر VR در همکاری با شرکت های دیگر که شبیه سازی واقعیت های مختلط مشغول هستند، را برداشته است.

و در نهایت، Magic Leap  هدست واقعیت چندگانه را به تاخیر انداخته و قول داده که این محصول در سال ۲۰۱۸ به دست توسعه دهندگان برسد.

واقعیت مخلوط می خواهد که شما دردیوار اتاق نشیمن خود سوراخی را با تفنگ لیزری ایجاد کنید، یک سگ کارتونی که دائما در اطراف خانه خود حرکت می کند داشته باشید، مجسمه های مجازی روی میز قهوه شما ایجاد کند، محیط اطراف را با تعداد زیادی مانیتور پر کنید که می توانید داشته باشید، و اجازه می دهد تا شما را در خیابان در دنیای واقعی در کنار آواتار های افرادی که در اتاق نشیمن خود دارید، راه بروید.

بیش از حد هیجان زده نشوید: واقعیت مختلط یک راه طولانی برای رفتن دارد، بنابراین انتظار نداشته باشید به زودی در خیابان با Giant Iron در حال راه رفتن باشید. بنابراین بهتر است بیش تر به این تکنولوژی فکر می کنیم.

منبع

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*