Mahmoud Sajjadi/ دی ۳, ۱۳۹۶/ فناوری, مرکز داده/ 0 comments

انتخاب یک مرکز داده یا ارائه کننده خدمات اشتراکی مرکز داده یک تصمیم بزرگ برای کسب و کار شما است. قبل از انتخاب، تعدادی معیار که باید در نظر داشته باشید وجود دارد. شما می توانید از این معیارها به عنوان مبنای جستجوی خود و یا RFP مرکز داده خود استفاده کنید.

۱. محل

محل انتخاب یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک مرکز داده به دلایل مختلف است. اولین چیزی که باید در نظر بگیریم این است که چگونه فردی از شرکت شما می تواند به مکان فیزیکی مرکز داده دسترسی پیدا کند. شما همچنین باید توجه داشته باشید که این منطقه از بلایای طبیعی مانند طوفان، سیل، زمین لرزه و گردبادها فاصله داشته باشد. امیدوارم که ارائه دهنده سرویس های مرکز داده این موارد را در هنگام تأسیس و ساخت مرکز داده مورد توجه قرار باشد. آخرین فاکتور در دسترس بودن برق مورد نیاز و زیرساخت های فیبر کافی است.

۲. قابلیت انعطاف پذیری و توانایی گسترش (SCALABILITY)

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، شما می خواهید ارائه دهنده خدمات قادر به پاسخگویی به نیازهای فعلی و چند سالآینده شما باشد.ارائه دهندگان خدمات، سطوح مختلفی از انعطاف پذیری را ارائه می دهند. بعضی از ارائه دهندگان، خدمات ثابتی ارائه می کنند و نیازهای آینده شما را برطرف نکنند. در حالی که ارائه دهندگان دیگر، علاوه بر پیشنهادات استاندارد بیشتر، راه حل های انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند.

در دسترس بودن فضای اضافی، قدرت و قابلیت اتصال داشته باشند. کسب و کار خود را با انتخاب ارائه دهنده ای که نمی توانید در طول زمان با نیاز شما تطابق پیدا کند، تضعیف نکنید.

۳. قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان در هنگام انتخاب یک مرکز داده یا ارائه دهنده خدمات، معیاری کلیدی است. قابلیت اطمینان به عنوان درصد روشن بودن در دنیای مراکز داده است. یک تأمین کننده قابل اطمینان باید ۹s داشته باشد، به این معنی که حداقل ۹۹٫۹۹۹٪ از زمان قابل اطمینان و فعال و روشن باشد.

۴. اکو سیستم شبکه

یکی از بزرگترین مزایای خدمات اشتراکی (Colocation ) این است که توانایی اتصال شبکه در فضای مشترک مرکز داده را دارد. اتصال شبکه می تواند برای کسب و کار شما ارزش مهمی داشته باشد.

۵. پایداری مالی

ثبات مالی ارائه دهنده را مورد بررسی قرار دهید. شما نمی خواهید زمان و پول زیادی را صرف سرمایه گذاری در یک مرکز داده ای کنید که در عرض چند سال بسته شود. ارائه دهنده خدمات مرکز داده باید حداقل ۵ سال دیگر بتواند از شما پشتیبانی کند. شما می توانید به گزارش های مطبوعاتی، گزارشگری مالی و تاریخچه مالی نگاه کنید تا بدانید که این شرکت چقدر پایدار است.

منبع

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*