Mahmoud Sajjadi/ دی ۲۳, ۱۳۹۶/ فناوری, مرکز داده/ 0 comments

مراکز داده شما چگونه کار می کنند؟ سیستم های بسیار کمی تمام داده ها از نظارت بر تجهیزات فناوری اطلاعات و زیرساخت فناوری اطلاعات را به یک تصویر کامل و جامع از نحوه عملکرد همه مراکز داده تبدیل و یکپارچه می کنند.

یک رویکرد سه لایه: نظارت، تجزیه و تحلیل، خودکار کردن

مدیریت مرکز داده نیاز به سه لایه دارد. ابتدا، جزئیات و فعالیت ها را در تمام سیستم ها و مکان ها نظارت و مانیتور کند. بعد، تجزیه و تحلیل نحوه استفاده از مرکز داده به طور موثر برای صرفه جویی در انرژی و فضا و یا افزایش استفاده از تجهیزات موجود خواهد بود. در نهایت، لایه عمل کردن خودکار، اتوماتیک که به مدیریت همزمان در سراسر بخش های زیر ساخت، سخت افزار IT، شبکه ها و برنامه های کاربردی را انجام می دهد.

یک رویکرد سه لایه نیز باید در میان مراکز داده چندگانه گسترش یابد، سناریو احتمالا در هر سازمان با نیاز به کار در چند سایت به صورت افزونگی لازم است. در این سطح، هماهنگی گسترده تر با ارائه دهندگان شبکه و تاسیسات برق که در هر مرکز داده خدمت ارائه می کنند باید با مدیریت هر مرکز داده هماهنگ شود. اگر یک قطع برق یا شبکه بر یک سایت خاص یا یک پشته خاص تاثیر بگذارد، مدیر مرکز داده باید بتواند این رخداد را به صورت یکپارچه به یک مرکز داده دیگر یا حتی در چندین مرکز داده متصل کند. چارچوب مدیریت یکپارچه و جامع داده ها به شرط وجود نرم افزار و چابکی قادر خواهد بود.

منبع

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*