Mahmoud Sajjadi/ آذر ۲۹, ۱۳۹۶/ رشد شخصی/ 0 comments

اگر باور داشته باشید که می توانید، قادر به انجام هر کاری هستید.

در این مقاله خلاصه ای از فصل “عادت انجام کار بیش تر از دستمزد دریافتی” از کتاب قوانین طلایی موفقیت” نوشته ناپلئون هیل خواهم آورد. این خلاصه با توجه به برداشت شخصی خودم از کتاب مذکور است.

عشق به شغل خود

یک دیدگاه زیبا وجود دارد که می گوید، هر کس زمانی در کار و حرفه خود کار آمد است که عاشق کارش باشد، همین موضوع سبب رشد و پیشرفت فرد در آن کار می شود. البته ممکن است حالت دیگری هم وجود داشته باشد، و آن اینکه فرد در کارش رشد کند به این علت که آن کار در رابطه با کسانی است که دوستشان دارد. بنابراین واضح است اگر فرد کار را با به عشق به خود آن کار انجام دهد، احتمالا شکست هم نمیخورد.

کار بیش تر از دستمزد دریافتی

اگر کسی کاری را دوست داشته باشد، بنابراین فعالیت کردن در آن کار برای او سخت نخواهد بود و اجرای قانون “کار بیش تر از دستمزد دریافتی” ناپلئون هیل برای او راحت خواهد بود. دو دلیل اصلی برای این انجام این قانون می شود نام برد. اول اینکه شما نسبت به سایرین خدمات بیشتری ارائه داده این، بنابراین در موقعیت های مشابه شما اولویت دارید. بنابراین در فضای رقابتی ارجحیت با شماست. و دلیل دوم اینکه کار بیشتر مثل استفاده بیشتر از عضلات که با عث تقویت عضه می شود، سبب پیشرفت بیشتر شما در حرفه خودتان می شود.

بدیهی است بسیاری از کارفرمایان قدر نشناس هستند و قدر تلاش شما را نمی دانند. تقریبا همگی این حالت را تجربه کرده ایم و باعث شده است نا امید شویم. اما خبر خوب این است که بلاخره فرد یا کارفرما دیگری در نهایت قابلیت های شما را خواهد دید و پیشنهاد های بهتری به شما خواهد داد.

قانون افزایش سود دریافتی

همه می دانیم که در یک مزرعه گندم، ابتدا تعدادی بذر گندم کاشته شده است و همین بذر ها تبدیل به چندین برابر گندم شده اند. این قانون می گوید ابتدا باید بذری کاشت، و در واقع سرمایه گذاری کرد، آنگاه سود بیشتری به دست خواهد آمد. مثال هایی از انجام این قانون مخصوصا از شرکت هایی که خدمات پس از فروش عالی ارائه می کنند وجود دارد. در واقع آن ها سرمایه گذاری می کنند و مشتری تبدیل به یک تبلیغ کننده عالی برای آینده می شود.

برای انجام این قانون در زندگی خود می توانید همواره در کارهای داوطلبانه پیش قدم شوید. بنابراین خود را نشان داده اید و در آینده از این سرمایه گذاری خود استفاده می کنید. می توانید در ماه های آینده به دوستان خود خدماتی ارائه نمایید بدون اینکه انتظار پاداشی داشته باشید. یک قانونی در طبیعت می گوید کسی که کاری انجام نمی دهد قدرتی کسب نمی کند.

مراحل زندگی از دید کسب اطلاعات و خروجی

مرحله ۱: دوره جمع آوری، طبقه بندی و سازماندهی اطلاعات است.

مرحله ۲: شناساندن قابلیت های خود به دیگران است.

در واقع در مرحله دوم افراد نشان می دهند چقدر برای سایرین سودمند هستند، پس از آن که سایرین دیدند برای آن ها سودمند هستند، حاضرند برای استفاده از قابلیت آن افراد هزینه کنند.

کلید جمله های با ارزش

  • زندگی سراسر موانع و مشکلاتی است که باید بر آن ها غلبه کنیم
  • سرزنش شدن همواره ایمن تر از ستایش شدن است.
  • همه ما چاپلوسی را به بیان حقیقت ترجیح می دهیم.
  • قدرت در سایه استقامت پدید می آید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*